CITiR baner
e-mail: biuro@tatratravel.com.pl English version
 
polub nas na facebooku
gdzie jeździmy
34-500 Zakopane, ul. Krupówki 4A, tel/fax: +48 18 20 64 201, kom. +48 600 98 98 80
   
   
ZAPRASZAMY do AUSTRII

mapa

    Wiedeń jest jednym z najbardziej bogatych w zabytki i miejsca warte zobaczenia miast w Europie. Każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie.
    Pierwszym miejscem, na które przybywa każdy turysta jest Stephansplatz, czyli plac św. Szczepana. Tutaj rozpoczynają się prawie wszystkie wycieczki po Wiedniu. Stąd można udać się praktycznie w każdą stronę żeby zobaczyć coś ciekawego. W którym kierunku rozpoczniesz swoją wędrówkę po stolicy Austrii zależy tylko od Ciebie. Jedno jest pewne: nie będziesz się nudził, bowiem zabytków i ciekawych miejsc znajdziesz tu po prostu multum.

Wiedeń panorama

    Całą panoramę miasta możemy obejrzeć z Wieży Dunaju - najwyższego budynku w Wiedniu, poza skokami na bungee, na które można się odważyć, wieża, proponuje też ekskluzywny obiad w jednej z dwóch obrotowych restauracji na szczycie kopuły (na wysokości 160 i 170 metrów).

widok z Wieży Dunaju Wieża Dunaju


    Zapraszamy Cię do odwiedzenia dawnej rezydencji letniej cesarzowej Sisi. Barokowa rezydencja wabi takimi atrakcjami jak czarujący krajobraz parkowy, Palmiarnia, Glorietta i ogród zoologiczny. Pałac Schönbrunn, to podobnie jak Hofburg kompleks pałacowo-parkowy. Jak głosi legenda, nazwa Schönbrunn wzięła się od pewnego polowania w trakcie którego, cesarz Mattias, w pierwszych dniach swojego panowania, natrafił na źródło najczystszej wody, jaką kiedykolwiek pił. Nazwał je Pięknym Źródłem (schöner Brunnen).

Pałac Schönbrunn

Pałac Schönbrunn Pałac Schönbrunn


    Tuż obok gmachu Parlamentu, na Dr. Karl-Leuger-Ring, rozciąga się Rathaus Park. W samym środku parku na Rathausplatz, mieści się neogotycki Neues Rathaus (Nowy Ratusz Miejski). Warto zobaczyć to miejsce, gdyż jest po prostu urocze.
    Można odpocząć przy fontannach, patrząc na piękne palmy wystawione w donicach oraz na liczne monumenty, pomniki i cudowną roślinność. Ciekawostką jest fakt, że w wakacje na placu staje tu ekran, na którym wyświetlane są filmy z przedstawień operowych.

Rathaus Park Rathaus Park


    Jednym z najpiękniejszych ogrodów w centrum Wiednia jest Volksgarten z uroczym pomnikiem cesarzowej Elżbiety, żony cesarza Franciszka Józefa, zwanej pieszczotliwie Sissi. Miłośnicy róż będą w siódmym niebie, gdyż zgromadzono tu wiele okazów tej królowej kwiatów.
W upalny dzień można się tu skryć przed zgiełkiem miasta i ochłodzić się w bryzie tryskającej fontanny.

Volksgarten Volksgarten


    Votivkirche to kościół wotywny o budowli neogotyckiej. Podobno ma wspaniałe mroczne wnętrze. Strzeliste wieże Votivkirche mają po 99 metrów wysokości. Fasadę zdobi piękne rozetowe okno. A nazwa "wotywny" znaczy - jak podaje słownik wyrazów obcych - "dziękczynny".
Kanał Donaukanal

    Kanał Donaukanal (zwany też "Małym Dunajem") powstał podczas regulacji biegu rzeki w latach 1870-1875. Jest on najbardziej wysuniętą na południe pierwotną odnogą Dunaju w Wiedniu. Dzisiaj ma 17,3 km długości
i płynie obok wiedeńskiej starówki. Możesz zwiedzić kanał statkiem lub rozkoszować się atmosferą licznych lokali na wolnym powietrzu wzdłuż niego.
Votivkirche


    Wizyta w Wiedniu nie byłaby pełna, gdyby nie wrażenia z pobytu na Praterze. Prater to ogromny park, rozciągający się na wschód od Innere Stadt, między Dunajem a Kanałem Dunaju. Uważany jest za najstarszy park rozrywki na świecie. Godziny dobrej zabawy zapewniają dziesiątki kolejek, tuneli strachu i rozmaite karuzele.

Prater Prater Prater


   
   
 Rezerwacje wycieczek   biuro@tatratravel.com.pl